kominy bambusowe(1)

Bambusowe kominy do biegania – alternatywa dla chust biegowych BUFF

Od dłuższego czasu staram się znaleźć jakąś alternatywę dla chust BUFF. Bez względu na wszystko cena 70 zł nieco powala. Pomyślałam więc o dobrej znajomej, które szyje różne rzeczy dla dzieci. Ma mnóstwo produktów i materiałów, które muszą spełniać wszystkie normy jakie produkty dla dzieci spełniać powinny.  Usiadłam z nią, pomyślałam i padło na bambus.

 

Bambusowe kominy do biegania

Tkanina bambusowa ma spro zalet. Spróbuję je więc wymienić kolejno, żeby niczego nie ominąć:

Miękkość i połysk

Tkanina bambusowa jest niezwykle przyjemna w dotyku. Z wygląda przypomina jedwab a jest od niego dużo tańsza:) Nie powoduje więc żadnych obtarć.

Hipoalergiczność

Bambus nie wymaga stosowania chemicznych  środków ani pestycydów. Z tego też względu, tkanina nie zawiera toksycznych substancji, które mogą podrażniać skórę. Dodatkowo do tkanin bambusowych nie dodaje się lanoliny. Lanolina powosuje alergie skórne. Oczywiście to największa zaleta w przypadku dzieci. Jeśli jednak ktoś ma alergię skórną to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.  Dodatkowo, hipoalergiczność nie szkodzi:)

Antybakteryjność

To zdecydowanie największy atut bambusa. Dzięki naturalnej substancji bamboo kun, chroniącej roślinę przed bakteriami i grzybami, włókna bambusa zachowują właściwości antybakteryjne. Według badań  Japanese Textile Inspection Asspociationw jeśli tkanina wykonana jest w 100% z bambusa (a nasze kominy są), zachowuje ona do 70% antygrzybicznych właściwości nawet po wielu praniach.  Oznacza to, że bakterie, pleśń, kurz i inne alergeny czy zanieczyszczenia nie działają na tkaninę bez względu na to czy jest sucha czy mokra.

Antyodorowość

Antybakteryjne właściwości bambusa wpływają na tkaninę także antyodorowo. Choć brzmi to niewiarygodnie to nawet jeśli rzucimy w kąt  wilgotny komin bambusowy (100% bambusa) bez dopływu powietrza, to tkanina nie zbutwieje i nie rozwinie się nieprzyjemny zapach zgnilizny.

Chłonność

Chłonność to cecha, którą każdy produkt sportowy powinien posiadać. Materiał wykonany w 100% z bawełny dobrze chłonie wodę, ale materiał w 100% bambusowy, lub choćby z domieszką 30% lub 40% włókien bambusowych chłonie znacznie lepiej.

Skąd taka chłonność? Włókna materiału nie są ze sobą mocno skręcne, pozostawiając mikroprzestrzenie między nimi. Naturalnie porowate włókna odpowiadają za zwiększoną wodochłonność tkaniny. To również  lepszy przepływ powietrza w tkaninie i więcej miejsca, gdzie może gromadzić się wilgoć.

Wytrzymałość

Wiadomo, że bambus jest trzykrotnie bardziej wytrzymały od bawełny, dzięki większej odporności na pylenie. Bambusowe włókna są cięższe, przez co nawet przy intensywnym użytkowaniu nie opadają tak jak bawełniane. Zalet wytrzymałego materiału często biorącemu biegaczowi nie trzeba przedstawiać:)

Termoregulacja

Kominy często używane są zamiennie z opaskami. Jeśli wybierzecie opaskę bambusową latem, włókno bambusowe zapewni Wam  od 2-3 stopnie mniej zgrzaną głowę niż temperatura otoczenia.

Blokada promieni UV

Włókno bambusowe posiada właściwości blokujące promienie UV. Komin ochroni więc przed szkodliwym działaniem słońca. Jeśli chcemy tej samej właściwości w BUFF, musimy się zdecydować na konkretną linię UV Protection Buff®.

Ekologiczność

Ponieważ jest moda na eko, eko możemy być i my. Jak na trawę przystało bambus rośnie wszędzie tam, gdzie znajdzie sprzyjające dla siebie warunki, nie wymaga nawilżania, a do jego uprawy nie używane są sztuczne nawozy. Roślina ta posiada w/w  naturalną substancję, chroniącą przed działaniem grzybów i bakterii. Dorzucić do tego można fakt, że rosnąć w imponującym tempie  (od 30 cm do 1 m dziennie), Bambus może być uprawiany przez krótki okres czasu na mniejszej powierzchni. Po ścięciu bambus odrasta i może być uprawiany w tym samym miejscu jeszcze raz, co trzy, cztery lata.

Koszt

Tkaniny bambusowe to wciąż nowość, co dalszym ciągu odbija się na cenie. Różnica w cenie jednak głównie dotyczy ręczników. W przypadku jednak kominów mamy dwukrotnie razy tańszy produkt. Kominy kosztują bowiem 29 zł. Tracimy minimalnie na wytrzymałości (Microfibra jest bardziej wytrzymałym materiałem), jednak zyskujemy właściwości antybakteryjne, naturalną sterylizację (nadaje się do wyrobów sanitarnych), brak odczynów alergicznych i dużo milszy materiał.

kominy bambusowe
kominy bambusowe
« 1 z 5 »

 

Właściwości Bambus Buff
Dotyk Zdecydowanie milszy w dodytku niż Buffowa microfibra
Design My możemy wyhaftować napis, imię, hasło:) Zdecydowanie większy wybór kolorów i wzorów
Hipoalergiczność Tak brak informacji
Obtarcia Nie powoduje Bezszwowy – nie powoduje
Antybakteryjność tak brak informacji
Antyodorowość tak tak – POLYGIENE®
Chłonność tak tak
Odprowadzanie wilgoci tak tak
Ekologiczność tak nie
Termoregulacja tak nie
UV tak tylko – UV Protection Buff®

 

Kolory kominów dostępne są tutaj 

Pierwsze kominy już się wyprodukowały, więc niedługo będzie więcej zdjęć.  Szyte są na miare do 48 godzin od zamówienia są na miejscu:)

 

Na hasło „owcanawypasie” 5% zniżki na zakup!

 

Po kominy piszcie na owca@owca-na-wypasie.com albo na sklep@maylily.pl

 

 

Masz coś do dodania?

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...