polar

Polar Loop – opaska fitness monitorująca aktywność

Jak zaczynałam biegać i szukać w miarę taniego zegarka (nie orientując się w temacie zupełnie), wpadłam na opaski monitorujące aktywność. Przeglądałam opinie i testy czy da się je wykorzystać w bieganiu lub raczej do czego można je w ogóle wykorzystać :) To zdecydowanie opcja nie dla biegaczy, chociaż liczenie dziennie spalanych kalorii było też ciekawą opcją. Plan zakupu odłożyłam od razu na półkę i do tematy nie wracałam do czasu Zbiegu Blogerów w Gdańsku, gdzie otrzymałam Polar Loop do testów.

polar polar polar

Opaska monitorująca aktywność

Dostałam zestaw – zegarek i kabel w foliowej torebeczce. Myślałam, że czegoś brakuje bo w końcu IronFactory, miał ładnie opakowany. Po przeczytaniu jego recenzji, okazało się, że brakuje jedynie instrukcji obsługi. I opakowania. :) Opaska leżała kilka dni zanim ją założyłam. Do końca nie wiedziałam jak ją włączyć. Klikałam i klikałam, żeby coś się zaświeciło, jak się świeciło na zdjęciach w internecie a tu nic. Brak instrukcji dał się we znaki.  Ostatecznie pogrzebałam w internecie i znalazłam wszystko co muszę zrobić:

 

Podłączyć polar loop do komputera

podłącz polar loop opaska fitness

Ściągnąć Polar Flowsync

polar flowsync opaska do mierzenia aktywności

Zarejestrować się w serwisie Polara

załóż konto polar flow

Polar Flow łączył się z bazą, całkiem przyjemny interfejs aplikacji z paskiem postępu synchronizacji. Następnie system wgrał aktualizacje i mogłam przystąpić do ustawiania swojego profilu.

 

Polar Flow – cel aktywności

System zapytał mnie o mój cel dziennej aktywności. Wyszłam z założenia, że skoro biegam a opaska jest głównie dla kobiet, które liczą swoje kalorie mogę spokojnie wybrać poziom 3. Nie wiem polar loop cel aktywnościna ile był to dobry pomysł. Ruszam się sporo jednak moja praca jest siedząca na poziomie 1. I tak po miesiącu użytkowania nie udało się znaleźć, żadnego tygodnia ze 100% celem aktywności, mimo że poszczególne dni miały wynik czasem ponad 250%.

Na podstawie tej konfiguracji, system liczy dzienne zapotrzebowanie na aktywność. Opaska rozpoznaje 5 rodzajów aktywności:

  • sen
  • siedzenie
  • stanie
  • marsz
  • biegpolar loop aktywności dzienne

Opaska sugeruje nam, ile jakiej aktywności powinniśmy wykonać, aby uzyskać cel dnia. W zależności od tego jaki poziom wybieramy, dane oczywiście się zmieniają.

W przypadku poziomu 3 dzienny cel spełniony jest po:

 

aktywność poziom 3 polar loop– 1, 5 godziny joggingu (wysoka intensywność)

– 3,5 godzinach marszu (średnia intensywność)

– 11,3 godzinach lekkich prac (niska intensywność) – tych danych opaska nie pokazuje na bieżąco.

W przypadku poziomu 2 cele osiąga się po:

aktywność dzienna poziom 2 polar loop– 1 godzinie i 13 minutach joggingu (wysoka intensywność)

– blisko 3  godzinach marszu (średnia intensywność)

– blisko 9,5 godzinach lekkich prac (niska intensywność)

W przypadku poziomu najlżejszego:

aktywność dzienna polar loop poziom1– 1 godziny joggingu (wysoka intensywność)

– 2 godzinach marszu (średnia intensywność)

– 7,3 godzinach lekkich prac (niska intensywność)

Aktywność dobowa od północy do północy!

Należy pamiętać, że opaska liczy dobowo aktywność. Nie jest to liczenie jak w przypadku bardziej zaawansowanych zegarków biegowych czas regeneracji organizmu. Po północy wszystko się zeruje. Pierwszego dnia testów zabrałam opaskę na półmaraton po Warszawie. Przedtem na intensywne „interwały” mnie i opaskę zabrał pies siostry i szwagra z rozwolnieniem (pies miał rozwolnienie a nie szwagier! :)). Miałam więc bieg przełajowy między niespodziankami na trawniku. Wieczorem siedliśmy razem i się zasiedzieliśmy. Do łóżka położyłam się grubo po północy. Przed zaśnięciem kliknęłam pasek a tam: GO JOG! 1:23 ! Udałam, że tego nie widzę. Nóg nie czułam!

Polar Loop Działanie

 

napisy

Na opasce ale tylko założonej na dłoni po kliknięciu w przycisk wyświetlają się dane dotyczące aktywności:

– pasek aktywności w formie ładującej się baterii

– ilość spalonych kalorii

– ilość wykonanych kroków

– godzina.

Dane są zbierane w profilu Polar Flow i wyjątkowo ładnie prezentowane w tabelkach i kółku.

polar loop podsumowanie aktywności

dzienna aktywność polar loop

 

Aktywność mierzona jest na podstawie ruchów ręką i odzwierciedla się nie tylko w spalonych kaloriach ale również w krokach. Niedawno słuchałam programu w jednej ze stacji radiowych, gdzie mądrzy ludzie podali, że dzienne zapotrzebowanie na kroki dla zdrowia to 10 000. Wcale nie jest prosto uzyskać taki efekt przy siedzącej pracy, jeździe autem.

Podsumowanie wyżej dotyczy wspomnianego wyżej dnia z półmaratonem i wyprowadzaniem psa z 5 piętra. Biegałam łącznie 2,5 godziny i wykonałam 25796 kroków! Czyli jedynie ledwo potroiłam normę. W dniach bez aktywności (bez biegania) wykonuje się średnio 3026.

Monitor aktywności snu

Zdecydowałam się spać w opasce. Nie przeszkadzała zupełnie. Czasem tylko przy zasypianiu przy dotknięciu zapalała się  co w ciemności momentalnie przykuwało wzrok zwłaszcza dzieci! 😉 Dzięki tej decyzji polar liczy mi fazy snu:

monitor snu

 

Niestety Polar Loop nie daje danych do wybudzania się w odpowiednim momencie.

Bateria Polar Loop

Bateria trzyma średnio 4 dni. Nie liczyłam specjalnie jej wytrzymałości. Głównie dlatego, że jeśli jej poziom dochodzi do 20% opaska się przypomina o doładowanie. Wtedy najczęściej synchronizowałam ją z kontem i zgrywałam dane. Że siedziałam przed komputerem nie traciłam niczego z dziennej aktywności, więc ładowała się w trakcie jak pracuję. Nie trwało to nigdy jakoś długo.

Polar Loop – podsumowanie, cena i opinie

Koszt takiej zabawki do mierzenia dziennej aktywności to 100 EURO. Znaleźć można oferty od 250 zł. Dla mnie osobiście jest to jedynie zabawka. Widzę jednak zastosowanie dla opaski dla osób, które chcą mierzyć dzienne zużycie kalorii. Zapewne znajdzie się niejedna mama, próbująca odzyskać formę po porodzie. Czy też zapracowane osoby, które chcą regularnie się ruszać a potrzebują do tego motywacji. Polar Loop ze swoimi świecącymi się powiadomieniami są idealnym impulsem do ruszenia się sprzed komputera czy telewizora.

Polar Loop podliczy aktywność nie tylko podczas biegu.  Do aktywności wlicza się spacery, zabawy z dziećmi, stanie nad garami, sprzątanie domu oraz czynności fizjologiczne. Jak obliczył Ironfactory.pl

Sikanie z Polar Loop = 2 kroki. Sikanie ze strzepywaniem = 14 kroków. 😉

(Dzięki Marcin! Ja tego testu nie dałabym rady zrobić sama! :))

Podlicza również wszelkiego rodzaju rozgrzewki przedtreningowe :) Jeśli ktoś się zastanawiał co mu daje odśnieżanie to proszę bardzo! :)

odśnieżanie z polar loop odśnieżanie

Mi jako osobie biegającej opaska nie pomaga. Raczej przeszkadza – co trening biegałam z dwoma gadżetami. Na jednej ręce polar loop na drugiej zegarek biegowy. Mam jednak rozwiązanie i tego problemu. Już za 3 godziny wejdę w posiadanie polara m400. Oprócz wszystkich danych treningowych (tempo, trasa, tętno, czas) zbiera również dane dotyczące dziennych aktywności. O tym cudeńsku napiszę jednak później!

Masz coś do dodania?

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...