beach-641088_640

Wakacyjne ‚must have’ czyli niezbędnik letniego wypoczynku

Wielkimi krokami zbliża się lato, upalne dni nie dają spokoju, często przekraczając maksymalną temperaturę na termometrze. Niesie to ze sobą pewne zagrożenie, ale także szansę na piękną opaleniznę, wzbogacenie o witaminę D czy relaks na świeżym powietrzu. Planując odpoczynek w domowym ogrodzie czy na plaży, dobrze jest zadbać o kilka niezbędnych przedmiotów.

1. Meble ogrodowe – nie sposób wyobrazić sobie relaksu bez wygodnego leżaka, dobrej książki, muzyki i zimnych napojów. Decydując się na zakup mebli, trzeba wziąć pod uwagę ich odporność, trwałość, a także stopień nagrzewania się. Metalowe fotele szybko ulegają nadmiernemu nagrzaniu, dlatego do aktywnego korzystania z nich niezbędne są koce, poduszki. Alternatywą mogą być także akcesoria z rattanu czy drewniane.
2. Parasol – ochrona przed nadmiernie prażącymi promieniami słonecznymi to absolutna podstawa. W zależności od przestrzeni, w której się znajdujemy sprawdzą się tutaj klasyczne parasole ogrodowe lub bardziej wytrzymałe, solidne parasole ogrodowe na wysięgniku.
3. Grill – lato to sezon grillowy, pyszne przekąski, mięsa, spożywane w centrum ogrodu. Można postawić na grille klasyczne, niewielkie, przenośne czy te kamienne, przywodzące na myśl piec. Na rynku dostępne są grille z dodatkowymi funkcjonalnościami, regulacją temperatury, wysokości rusztu itp. Dzięki temu z łatwością można znaleźć taki, który stanie się odpowiedzią na indywidualne preferencje.
4. Basen – nic tak nie dodaje energii, jak zanurzenie się w chłodnej wodzie, podczas upalnego dnia. Można wybrać basen dmuchany dla dzieci i dorosłych czy ten bardziej profesjonalny, wprowadzony w grunt. Druga opcja należy jednak do droższych oraz bardziej pracochłonnych.
5. Dobry nastrój oraz pozytywne podejście. Wbrew pozorom to jedna z najważniejszych kwestii, podstawą do udanego wypoczynku jest optymizm oraz otwarcie się na to, co oferuje dzień, pogoda.

Powyższe elementy mogą sprawić, że wakacje w ogrodzie staną się jednymi z najlepszych. Relaks, regeneracja oraz siła do działania, pracy, we własnym zaciszu domowym, a także czas spędzony wspólnie z rodziną na wspólnej zabawie, rozmowie. Czasami to co najpiękniejsze leży bowiem w zasięgu wzroku, aby osiągnąć szczęście nie trzeba wyjeżdżać do dalekich krajów.

Masz coś do dodania?

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...